5 4 3 2 1
Wybierz gdzie chcesz pojechać ?

Austria
Bułgaria
Czechy
Francja
Niemcy
Polska
Słowacja
Słowenia
Szwajcaria
Włochy
Bilety autokarowe
Polisa ubezpieczeniowa
Karta EURO26
Linie autokarowe
Wynajem autokarów (Policz sam)
Newsletter
Chcesz otrzymywać od nas informacje - dopisz się do listy:
<<


Francja - kraj dla turystów

Francja należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych turystycznych państw Europy i świata. Co rok odwiedza Francję ponad 30 milionów turystów. Głównym celem turystycznym jest Paryż - światowa stolica kultury i sztuki, zamki nad Loarą, Disneyland pod Paryżem, Mont - Saint - Michel, Alpy, wybrzeże Morza Środziemnego z takimi sławnymi kurortami jak: Cannes, Nicea, ośrodki kultu religijnego - np. Lourdes. Z doświadczenia mogę stwierdzić, że Francja ze względu na swoją rożnorodność jest krajem dla turystów indywidualnych, najlepiej zmotoryzowanych. Aczkolwiek dla młodych ludzi autostop stanowi jedną z atrakcyjnych i najtańszych form podróżowania po tym kraju. Do Francji należy również piękna i górzysta wyspa Korsyka, na której sezon wakacyjny rozpoczyna się już w kwietniu, a trwa do końca października. Latem warte zwiedzenia jest wybrzeże - w Bretanii z granitowymi skałami, piaszczyste wydmy w Mont Saint Michel, piaszczyste plaże Atlantyku w pobliżu Nantes i urocze zatoczki Morza Śródziemnego. To wszystko czyni, że Francja jest kopalnią turystyczną o nieskończonych złożach.
Od kilkunastu lat Francja stanowi także zimową atrakcję dla polskich turystów, którzy jeżdzą we francuskich Alpach na nartach. W szczególności warte są sezony rozpoczynające i kończące sezon narciarski tzw. "freeski". Najdroższy sezon zimowy we Francji to luty - miesiąc, w którym większość Francuzów spędza swoje zimowe wakacje w Alpach. Dlatego zimą proponujemy wyjazd do Francji na narty poza miesiącem luty. Alternatywą dla zmotoryzowanych może być tańsze zakwaterowanie w hotelach miejskich np. Annecy, Dijon, Lyon.
Najbardziej na południe wysunięte Pireneje stanowią doskonałe miejsce wypoczynku dla wytrawnych turystów lubiących piesze wędrówki latem, a zimą panują tu doskonałe warunki narciarskie. W Pirenejach znajduje się również Lourdes - słynne z nawiedzenia Matki Bożej. To właśnie do Lourdes ściągają rzesze wiernych z całego świata. Najbardziej na północ wysunięte są Dunkierki. Wschodnia granica Francji wspiera się o najwyżzy szczyt Europy - Mont Blanc, 4180 m n.p.m. Jest to naturalna geograficzna granica Francji z Włochami i Szwajcarią, natomiast w rzecywistości zarówno obszary włoskie jak i szwajcarskie zamieszkują Francuzi. Na północ od Chamonix, kierując się do szwajcarskiej Bazylei granica przebiega równolegle do Renu, poźniej wzdłuż Saary. Francja graniczy na wschodzie z Niemcami, Luksemburgiem i Belgią. Do Francji należą również atrakcyjne wyspy: Gujana Francuska, Gwadelupa, Reunion i Martynika.
Francję przecinają cztery słynne rzeki: Sekwana - mająca ujście do kanału La Manche, Garonna - do Zatoki Biskajskiej, Rodan - do Morza Śródziemnego, Loara - do Atlantyku. Rzeki te mają szczególny wpływ na atrakcyjność wielu zabytków, zamków i miasteczek.
Największe miasta Francji to: Paryż z aglomeracją, Lyon, Marsylia, Lille, Bordeaux, Tuluza.
Ważnym aspektem rozwoju turystki jest sprzyjający klimat, atrakcyjne wybrzeże latem i doskonałe - naturalne warunki narciarskie w zimie.

Francja - przewodnik zimowy
Historia Francji w skrócie
Kultura i sztuka
Potrawy i napoje
Oferty wakacyjne -letnie
Oferty zimowe
Francja samochodem
Francja city tours
Paryż
Zamki nad Loarą
Wskazówki praktyczne

<<
 
OFERT(Y) i NOWOśCI
Last minute
Wiadomości
Magazyn 24ski
Oferta katalogowa
NASZE HITY
Stacje narciarskie
Kalendarz imprez
Mapy
Lodowce
Pożyteczne linki
Francja latem i zimą
24 SKI WITA CIę
O serwisie
Dla prasy
Strona główna
ADMINISTRACJA
Stacje narciarskie
Zakwaterowanie
Touroperatorzy

LOGIN

Login:
Hasło:

SART-WEB
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.